Home >

Horizontální motory


Horizontální motory

- Jednoválcové 

- Dvouválcové – profesionální řada (Vanguard)

 

Jednoválcové

- SERIES – poloprofesionální řada horizontálních motorů B&S

- VANGUARD – profesionální řada motorů s plnou tříletou zárukou

- SNOW-SERIES – motory pro sněhové frézy

 

SERIES : Jedná se o poloprofesionální  řadu horizontálních motorů s OHV ventilovým rozvodem, které nacházejí uplatnění ve spotřebitelských a poloprofesionálních produktech jako je drobná stavební technika, zahradní mechanizace (rotavátory, vertikutátory, jednoosé frézy), ale i domácí elektrocentrály, čerpadla atd., u kterých se nepředpokládá každodenní nasazení.

Základ motoru tvoří vždy hliníkový blok s ocelovou vložkou válce s kuličkovými ložisky, které jsou doplněny o kvalitní komponenty, včetně inovovaného systému vzduchové filtrace a plovákového karburátoru. Díky těmto aplikovaným prvkům mají motory této řady solidní výkon a dlouhou životnost. Jako volitelné vybavení se u této řady motorů nabízí elektronické hlídání hladiny oleje, cyklonový filtr pro prašné prostředí, elektrostarter s možností výkonu alternátoru až 16A. 

 

VANGUARD : Jedná se o profesionální prémiovou  řadu horizontálních jednoválcových motorů s OHV rozvodem ventilů, které nacházejí uplatnění v komerčních a dalších plně profesionálních aplikacích. Tato modelová řada motorů je standardně vybavena ocelovou vložkou válce, kuličkovými ložisky na pracovním výstupu klikové hřídele, inovovaným vzduchovým filtrem s velkou filtrovací plochou, nalévacím hrdlem oleje s měrkou automobilového typu  apod. Nově jsou tyto motory osazeny revolučním systémem TransportGuard a dalšími konstrukčními prvky pro vysoké zatížení.

Mezi standardní výbavu těchto motorů patří elektronické hlídání hladiny oleje v klikové skříni, která automaticky zamezí poškození motoru s nízkou hladinou oleje. Jako volitelnou příplatkovou výbavu lze zvolit elektrostarter, redukční převodovku, alternátor, cyklonový filtr pro extra prašné prostředí atd.

Díky těmto technologiím poskytuje společnost B&S na tuto premiovou řadu motorů plnou 3-letou záruku pro profesionální použití

 

SNOW-SERIES: Jedná se o motory, které jsou speciálně určeny do zimních podmínek, jako pohon sněhových fréz. Konstrukčně tyto motory vycházení z řady motorů SERIES, ale jsou vybaveny prvky, které umožňují jejich start a provoz ve velmi nízkých teplotách. Motory třeba vůbec nemají vzduchový filtr. Ten při sněhové vrstvě není potřeba, protože se nepráší a drobné krystalky ledu, které vznikají při frézování sněhu by v kombinaci s vysokou vlhkostí ihned případný filtr znehodnotily. Motor má navíc množství clon a krytů, které umožní, aby se teplota motoru rychle dostala na požadovanou optimální teplotu. Všechny ovládací prvky jsou označeny červenou reflexní barvou a navíc jsou velikostně uzpůsobeny pro ovládání v teplých rukavicích. Jako volitelné vybavení je možnost elektrostarteru  na 230V a alternátoru pro možnost svícení frézy, nebo případné ovládání servo ovládacích prvků frézy.   

 

Dvouválcové motory Vanguard V-twin OHV

Jedná se o prémiovou řadu, plně tlakově mazaných horizontálních motorů s ventilovým rozvodem OHV, které jsou vlajkovou lodí značky Briggs&Stratton. Tyto v Japonsku vyráběné dvouválcové motory, které jsou celosvětově uznávané a vyhledávané především profesionálními uživateli z řad komunálních a stavebních firem, patří k absolutní světové špičce. Jejich zákazníci na těchto motorech oceňují především vysokou životnost, která ve většině případů vyšší, než životnost celého stroje. Osobně mám zákazníky, kteří mají na svých strojích motory, které mají více jak 10 tis. provozních hodin, bez větších servisních zásahů. Dále se tyto motory mohou pochlubit velmi nízkými vibracemi a vynikající spotřebou paliva, spojenou s nízkými provozními náklady. 

Motory Vanguard V-twin se nabízejí v celém spektru provedení a výbav a to od výkonu 14 do 35HP. Od výkonu 27HP jsou z hlediska konstrukce nazývány Big Block. 

Mezi volitelné vybavení motoru patří integrovaná palivová nádrží o objemu 7,9 litrů, velká škála variant výfuků a výfukových svodů, možnost zvolit výkon alternátoru od 9A do 50A, nebo například volba cyklonového vzduchového filtru pro prašné prostředí apod.

K jeho stále vzrůstající oblibě přispívá také prémiová 3-letá záruční doba pro profesionální "komerční" použití.

 

Katalog motorů - 2017

Ceník motorů - 2017


© 2015 Pavel Procházka - Prodej a servis Briggs & Stratton motorů